close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 29 listopada 2016

  Przywrócenie polskiej niepodległości następowało stopniowo. Napotkaliśmy wiele znaczących przeszkód, ale mieliśmy potencjał, jako naród, aby znaleźć rozwiązania, by być odważnymi, by być wolnymi i aby troszczyć się o innych – powiedział Ambasador Jacek Jankowski podczas świętowania Dnia Niepodległości.

  Dodał również: - Obecnie Polska jest dumnym członkiem Unii Europejskiej, przyczyniającym się do integracji naszego kontynentu. Pamiętamy, z głęboką wdzięcznością i szacunkiem, wszystkich tych, którzy walczyli o naszą wolność. Jak dobrze Państwo wiedzą, wolność nie jest dana na zawsze i przywołując słowa Nelsona Mandeli „nie ma czegoś takiego jak częściowa wolność”. Musimy troszczyć się o naszą wolność każdego dnia.

   

  Ambasada RP w Addis Abebie zorganizowała koncert Katarzyny Dudy i Marka Brachy wraz z wystawą na temat polsko-etiopskich relacji na przestrzeni lat. Wystawa została przygotowana we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

   

  Pani Anna Buryło zapowiedziała wystawę słowami: - Na plakatach można znaleźć Polaków, którzy zostawili wyraźny ślad po sobie w Etiopii a także przenieśli część etiopskiego ducha do Polski. Każdy z nich zrobił wszystko co w jego mocy aby zachować i przekazać swoje wspomnienia o Etiopii.

  _MG_3306
  _MG_3317
  _MG_3401
  _MG_3579
  _MG_3584
  _MG_3673
  _MG_3680
  _MG_3691
  _MG_3697

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: