close

 • Polsce – służyć, Europę – tworzyć, Świat – rozumieć

   

 • LEGALIZACJA DOKUMENTÓW

 • W stosunkach pomiędzy Polską a Etiopią nie obowiązują umowy międzynarodowe znoszące wymóg uwierzytelnienia (legalizacji) dokumentów urzędowych. W związku z tym dokumenty takie wymagają legalizacji przed dopuszczeniem danego dokumentu do obrotu prawnego w Polsce.

  Dokumenty przedstawiane do legalizacji w Ambasadzie RP w Addis Abebie muszą zostać wcześniej zalegalizowane w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Federalnej Demokratycznej Republiki Etiopii.

  W przypadku dokumentów wystawionych w Dżibuti i Republice Południowego Sudanu ich uprzednia legalizacja powinna być dokonana w Ministerstwach Spraw Zagranicznych tych państw. Tylko dokumenty spełniające powyższy wymóg będą podlegać legalizacji w Ambasadzie RP.

  Legalizacja podlega opłacie na miejscu, przy okazji składania dokumentu podlegającego legalizacji
  i jest pobierana w Birrach.

   

  UWAGA: Ambasada RP w Addis Abebie informuje, że nie legalizuje polskich dokumentów  urzędowych przeznaczonych do obrotu prawnego na obszarze Etiopii, Dżibuti, czy Republiki Sudanu Południowego. Dokumenty o takim przeznaczeniu muszą być legalizowane w przedstawicielstwach  dyplomatycznych tych państw akredytowanych na Polskę, odpowiednio: Ambasadę Etiopii w Berlinie, Ambasadę Dżibuti w Berlinie i Ambasadę Rep. Sudanu Płd. w Berlinie. Dokumenty takie podlegają uprzedniej legalizacji przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: