close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AMBASADOR

 •  

  Aleksander Kropiwnicki jest dyplomatą w randze ambasadora tytularnego. Wcześniej był dziennikarzem i publicystą. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu, zarówno w Centrali MSZ i na placówkach zagranicznych, jak i poprzednio w mediach.

   

  W latach 1987-2001 pracował i publikował w szeregu tytułów prasowych, m.in. w „Przeglądzie Katolickim”, „Tygodniku Solidarność” i dzienniku „Życie”. W tej ostatniej gazecie kierował działem zagranicznym. Jego doświadczenie międzynarodowe obejmuje również półroczną pracę dziennikarską w „The Detroit News” w ramach stypendium amerykańskiej fundacji Alfred Friendly Press Fellowships.

   

  W latach 2001-2006 A. Kropiwnicki pracował w Ambasadzie RP w Londynie jako radca – szef Wydziału ds. Prasy, Promocji i Informacji. Po powrocie do kraju kierował jedną z redakcji Polskiego Radia. Od 2008 roku jest na stałe zatrudniony w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, gdzie był m.in. dyrektorem i wicedyrektorem departamentu. Przejściowo kierował też Ambasadą RP w Nairobi jako chargé d’affaires a.i.

   

  W lipcu 2017 roku objął stanowisko Ambasadora RP w Etiopii. Jest także akredytowany przy Unii Afrykańskiej.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: