close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W URZĘDZIE

 • W celu zarezerwowania wizyty w Ambasadzie RP w Addis Abebie należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (http://www.e-konsulat.gov.pl/).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy spraw: prawnych, paszportowych, obywatelskich, Karty Polaka i wiz.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, odbiór paszportów i innych dokumentów. Odbiór odbywa się w poniedziałki i środy w godz. 10.00 – 12.30.

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie/wydziale konsularnym należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia urząd jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Jeśli nie macie Państwo dostępu do Internetu, wizyty można umawiać również telefonicznie – wyłącznie pod numerem telefonu (+251 11) 157 41 89 lub (+251 11) 157 41 90.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: